Internetinė „Continental“ platforma


Internetinė „Continental“ platforma automatizuoja programų diegimą į automobilius

Regensburgas (Vokietija), 2020 m. sausio mėn. Technologijų kompanija „Continental“ pristatė naują internetinę platformą, kuri standartizuoja ir į šiuolaikinius automobilius automatiškai įdiegia programinę įrangą. Naudodamiesi „Continental Cooperation Portal“ platforma automobilių gamintojai ir įrangos tiekėjai gali pagreitinti automobilio kūrimo procesą, sumažinti išlaidas ir pagerinti programinės įrangos kokybę.

Dėl itin didelio rankinių procesų kiekio ir vieno standarto nebuvimo, iki šiol programinių įrangų automobiliams kūrimas yra itin laikui imlus procesas. Nauja programa testuojama rankiniu būdu, taisomos klaidos, o bandymų procesas pradedamas iš naujo – itin neefektyvus būdas, kadangi šiuolaikiniuose automobiliuose naudojama daugiau kaip 50 tiekėjų kuriama programinė įranga. „Continental“ sukurta platforma automatizuoja šį pasikartojančių sekų procesą, automobilių gamintojams pristatant tik be klaidų veikiančias programas.

„Programinės įrangos svarba automobiliuose auga milžinišku greičiu. Sukūrę „Continental Cooperation Portal“ platformą mes pristatėme programinės įrangos ir paslaugų įdiegimo sprendimą, kuriuo gali naudotis visi automobilių programinės įrangos kūrėjai. O kadangi esame strateginiai automobilių gamintojų partneriai, taip jiems padedame spręsti vis didesnius sudėtingų programų įdiegimo šiuolaikiniuose automobiliuose iššūkius“, – sako Johannas Hieblas, „Continental“ Junglių automobilių padalinio vadovas.

Superkompiuteriai – milžiniškas junglaus mobilumo žingsnis

Savivaldžiai automobiliai, greitai augantis kompleksinių multimedijos programų kiekis, debesijos paslaugos, dalijimasis duomenimis, daiktų internetas – visos šios tendencijos iš esmės keičia elektroninę automobilių platformos dalį. Itin didelis junglaus mobilumo žingsnis – „Continental“ sukurtas didelio našumo superkompiuteris, veikiantis kaip išorinis naujos „Volkswagen“ elektromobilių „ID“ šeimos multimedijos sistemos serveris. Jis užtikrina, kad automobiliams visada pasiekiamas didelis duomenų kiekis, kuris naudojamas tiek perspėjimui ir kitai informacijai realiu laiku, tiek ir naujų funkcijų, pavyzdžiui, papildomų saugumo sistemų įdiegimui nuotoliniu būdu, taip pat atnaujinant automobilio programinę įrangą.

Be to, „Continental Cooperation Portal“ platforma gali būti pritaikyta kiekvienam atskiram programinės įrangos projektui, taip pat ji yra bendra visų projekto dalyvių informacijos keitimosi vieta. Šifruotas duomenų perdavimas užtikrina maksimalų saugumą, o platforma leidžia įdiegti programas bet kuriame automobilio kūrimo etape.