RFT padangų žymėjimas


RFT (RUN FLAT) PADANGŲ ŽYMĖJIMAS

Pirelli RFT tyre

„Run flat“ tipo padangos yra suprojektuotos taip, kad išliktų tinkamos naudoti jas pradūrus ar smarkiai sumažėjus oro slėgiui. Taip nutikus galima saugiai nuvykti į namus arba į artimiausią padangų servisą. Pradūrus padangą rekomenduojama nuvažiuoti ne daugiau kaip 80km ir ne didesniu kaip 80km/h greičiu.


RFT padangos zymejimas (1)

Run flat padangos turi daug storesnes, sustiprintas šonines sieneles, o tai reiškia, kad su jomis galima įveikti tam tikrą atstumą po pradūrimo ir saugiai pabaigti kelionę. Padanga gali laikinai išlaikyti savo formą ir stiprumą net visiškai netekus slėgio padangoje. 

Ar galima paprastas padangas pakeisti i Run Flat padangas?

Jei jūsų automobilyje sumontuotos įprastos padangos, o automobilio gamybos metu nebuvo montuojamos RFT tipo padangos, patariame nemontuoti Run Flat padangų. Visoms transporto priemonėms, kuriose sumontuotos RFT tipo padangos, reikalinga padangų slėgio stebėjimo sistema (TPMS), kuri įspėja vairuotoją, jei padanga bus pradurta arba staiga nukrenta slėgis. Be TPMS sistemos, Fun Flat padangų montavimas gali kelti didelį pavojų saugumui, nes vairuotojas gali toliau važiuoti, nežinodamas, kad su padanga yra problemų.

Taip pat nereikėtų montuoti įprastų padangų automobiliui, kuris iš gamyklos išriedėjo su RFT tipo padangomis. Daugelis transporto priemonių gamintojų, kurie standartiškai montuoja RFT tipo padangas, nekomplektuoja su automobiliu atsarginių padangų ar įrankių padangai pakeisti. Todėl, jei nuspresite pakeisti Run Flat tipo padangas įprastomis, galite neturėti galimybių pakeisti padangą atsargine, jei kelionės metu pradurtumėte padangą.

RFT padangos konstrukcija


Kaip atpažinti Run Flat žymėjimą ant padangos?

RFT žymėjimą galima rasti ant padangos šoninės sienelės. Dauguma gamintojų turi savo patentuotas technologijas todėl Run Flat tipo padangos gali vadintis skirtingai, priklausomai nuo padangos gamintojo. Nors jų visų funkcija viena – padaryti vairavimą saugesnį, bei pradūrus padangą saugiai nuvykti iki padangų serviso.

Pateikiame kelis pavyzdžius:

Continental: SSR - Self Supporting runflat

Pirelli: RFT - Run Flat

Michelin: ZP - Zero Pressure

Goodyear: ROF - Run On Flat

Dunlop: ROF - Run On Flat arba DSST – Dunlop Self Supporting Technology

Bridgestone: RFT - Run Flat

Hankook : HRS - Hankook Runflat System


Trumpas aiškinamasis video, kaip veikia RFT padanga