Serijiniu būdų pradėtos gaminti padangos su „ContiRe.Tex“ technologija


„Continental“ pristatė padangas kurių gamyboje naudojami perdirbti plastiko buteliai


2_„ContiRe.Tex“ technologija – padangų gamyboje naudojami perdirbti plastiko buteliai

  • Serijiniu būdų pradėtos gaminti padangos su „ContiRe.Tex“ technologija;

  • „Continental“ sukurta pažangi ir tvari technologija įdiegta vos per kelis mėnesius.

„Continental“ yra pirmasis padangų gamintojas, serijiniu būdu pradėjęs gaminti padangas, kurioms naudojami perdirbti plastiko buteliai. Nauja pažangi medžiaga „ContiRe.Tex“, visiškai pakeitusi iki šiol padangos karkasui naudotą įprastą poliesterį, naudojama vasarinių „PremiumContact 6“, „EcoContact 6“, taip visasezonių „AllSeasonContact“ padangų gamyboje. Padangų komplektui yra sunaudojama apie 40 perdirbtų plastiko butelių.

Pirmą kartą „ContiRe.Tex“ technologiją „Continental“ pristatė 2021 metų rugsėjo mėnesį. Tai yra poliesterio audinys, išgaunamas iš naudotų plastiko butelių, kurių perdirbime nenaudojami jokie cheminiai procesai, todėl ši technologija yra kur kas efektyvesnė nei standartiniai plastiko butelių perdirbimo metodai.

1_„ContiRe.Tex“ technologija – padangų gamyboje naudojami perdirbti plastiko buteliai

Visos padangos su „ContiRe.Tex“ technologija yra gaminamos „Continental“ gamykloje Lousade, Portugalijoje. Šoninės šių padangų sienelės yra pažymėtos „Contains Recycled Material“ užrašu.

Lengvųjų automobilių padangų gamyboje seniai naudojamas iš PET plastiko pagamintas poliesteris. Iš jo pagamintas padangos kordas sugeria padangą veikiančias jėgas ir išlieka stabilus esant didelei apkrovai ir aukštai temperatūrai. O tam, kad padangų gamyba būtų draugiškesnė aplinkai ir labiau tausotų žaliavas, „Continental“ nuolatos tiria tinkamas gamybai alternatyvias žaliavas.

2021 m. rugsėjį „IAA Mobility“ parodoje gamintojas pristatė koncepcinę perdirbtų plastiko butelių poliesterio medžiagą „Conti GreenConcept“. Taip pat antrajam „Extreme E“ elektromobilių lenktynių sezonui, kuris prasidėjo šių metų vasario mėnesį, „Continental“ specialiai sukūrė padangas, kurių gamyboje panaudotas „ContiRe.Tex“ audinys. Šias padangas turės ir visi šių metų „Tour de France“ lenktynes aptarnaujantys automobiliai. Šiuo metu gamintojas siūlo „PremiumContact 6“, „EcoContact 6“ ir „AllSeasonContact“ padangas su „ContiRe.Tex“ technologija.